234
FOTBAL. FC Botoșani conduce Săgeata Năvodari cu un om în minus! Scor 1-0 la pauză - fotbal2-1352023823.jpg
Divizionara secundă, Săgeata Năvodari este condusă la pauză de FC Botoșani, scor 0-1, în meciul contând pentru etapa a XI-a a Ligii II, Seria I.

Oaspeții joacă cu un om în minus, după eliminarea lui Ursu din min. 6, pentru fault în careu la Jianu.

Penalty-ul a fost executat de Vezan, însă portarul botoșănenilor, Stamatin a apărat.

Șapte minute mai târziu, FC Botoșani a deschis scorul, prin Mbella, care a marcat din interiorul careului.

Iată echipele:

Săgeata: Viciu - B. Oprea, Sg. Bar, Mușuroia, Goșa - Diaby, V. Apostol, Vezan (cpt.), Tigoianu -Jianu, Zaharia

Rezerve: Olteanu - Muscă, Pecarov, Șicu, R. Dumitru, Tudorache, Pleniceanu

Antrenor: Aurel Șunda

Botoșani: Stamatin - Patache, C. Dinu (cpt.), Ursu, Gherman - Mbella, Vașvari, M. Croitoru, V. Bordeanu - Todoran, Cârjan

Rezerve: A. Bordeanu - Atudorei, Vraciu, Taban, Ghiceanu, M. Chiriac, Boghian

Antrenor: Cristian Popovici