168
Fotbal / Tricolorii U17 au învins selecţionata Muntenegrului, în cel de-al doilea meci amical - 1-1654240114.jpg

Naţionala de fotbal juniori U17 a României s-a impus, cu scorul de 2-0 (0-0), în faţa reprezentativei similare a Muntenegrului, în cea de-a doua partidă amicală disputată la Bar.

Ambele goluri ale naționalei antrenate de Daniel Mogoșanu au venit în a doua parte a jocului: intrat de pe bancă, Melniciuc a deschis scorul în minutul 75, iar Cibi a dublat avantajul tricolorilor și a stabilit scorul final trei minute mai târziu.

România U17: 1. Becze (12. Frânculescu) - 18. Dințică (2. Fărăgău), 3. Iurasciuc (14. Judea), 5. Bădescu (22. Puha), 13. Vlăsceanu (4. Benga) - 15. Brășfăleanu - 20. Șiman (10. Călin), 8. Stancovici-cpt (17. Mihăilă), 6. Cibi (21. Hrib), 11. Pop (7. Manolache) - 19. Răducan (9. Melniciuc)

În primul meci disputat de cele două selecţionate, România U17 s-a impus cu scorul de 2-1.

În perioada 29 mai - 3 iunie, naționala U17 a României s-a aflat într-un stagiu de pregătire în Muntenegru.