192

Sâmbătă, pe stadionul "Farul" din Constanța, s-a disputat un joc amical, între FC Farul și FC Steaua București. Gazdele au deschis scorul în minutul 30, dintr-un penalty executat de Marco Enciu. Bucuria nu a durat mult, căci oaspeții au marcat și ei, tot din penalty executat de George Țucudean (min 33). La pauză, scorul era egal 1-1. În cea de-a doua repriză, Nicușor Stanciu a înscris încă un gol în poarta constănțeană (min 49).

În week-end, s-a desfășurat ultima etapă a Ligii a II-a la fotbal, în care constănțenii au câștigat la masa verde meciul cu CSM Unirea Slobozia, scor 3-0. Iată care sunt celelalte rezultate: CF Brăila - Săgeata Năvodari 3-0 (echipa oaspete s-a retras din campionat), FCM Dorohoi - CS Balotești 4-1, Gloria Buzău - Rapid CFR Suceava 3-0, FC Voluntari - SC Bacău 4-1, Academica Argeș - ACS Berceni 3-0.

Clasament: 1. FC Voluntari (53), 2. Academica (46), 3. Rapid CFR Suceava (40), 4. Gloria Buzău (37), 5. SC Bacău (30), 6. CF Brăila (29), 7. CS Balotești (26), 8. FCM Dorohoi (25), 9. FC Farul (22), 10. ACS Berceni (19), 11. CSM Unirea Slobozia (13), 12. Săgeata Năvodari (-21).