Gimnastele Farului au dominat Cupa CSM Onești

649
Gimnastele de la CS Farul Constanța au obținut rezultate bune la Cupa CSM Onești, atât în proba de echipă, cât și în cea individuală.
Pe echipe, CS Farul, în componența Georgiana Juravle, Tea Milea, Carmen Glăvan, Alina Olteanu, Ștefania Cărăuleanu și Dafne Stancu, s-a clasat pe primul loc, iar la individual compus, rezultatele au fost următoarele: Georgiana Juravle - locul 1 la categoria a 3-a, Carmen Glăvan - locul 2 la categoria a 3-a, Tea Milea - locul 1 la catego-ria a 4-a, Dafne Stancu - locul 3.
În finala la sol, Alina Olteanu a obținut locul 3, la paralele și bârnă, Ștefania Cărăuleanu a terminat pe locul 2, iar la sol, pe locul 3.
Antrenorii sportivelor sunt Clemența Garabet, Remus Nicolai, Daniela Nicolai, Ciprian Crețu, Camelia Voinea, Florin Uzuf și Olimpia Popa.