221
Handbal / CSM Bucureşti, ţinută în şah de Brest Bretagne, în Liga Campionilor. Cristina Neagu, gol în ultima secundă - 1-1675677235.jpg

Echipele feminine de handbal CSM Bucureşti şi Brest Bretagne Handball (Franţa) au terminat la egalitate, scor 30-30 (15-18), partida de la Sala Polivalentă, contând pentru penultima etapă a Grupei A a Ligii Campionilor.

Un meci cu multe răsturnări de scor, Cristina Neagu aducând un punct CSM-ului cu o aruncare reuşită în ultima secundă.

Pentru CSM Bucureşti (antrenor Adrian Vasile), au înscris Cristina Neagu 9 goluri, Siraba Dembele Pavlovic 5, Emilie Hegh Arntzen 4, Marina Sudakova 4, Crina Pintea 3, Malin Larsen Aune 2, Grace Zaadi Deuna 2, Elizabeth Omoregie 1.

Marie Skurtveit Davidsen a parat 7 şuturi (26,92%), Evelina Eriksson a apărat patru (33,33%), iar Laura Glauser, unul.

8. DHK Banik Most 0 p.

Primele două clasate se califică direct în sferturile de finală, iar formaţiile clasate pe locurile 3-6 vor juca un play-off pentru accesul în sferturi.

În ultima etapă, sunt programate partidele Odense Handbold - FTC-Rail Cargo Hungaria, SG BBM Bietigheim - DHK Banik Most, Krim Mercator Ljubljana - CSM Bucureşti (toate pe 12 februarie) şi Brest Bretagne Handball - Vipers Kristiansand (11 februarie).