103
Handbal / HCM Constanța a pierdut finala cu FC Porto și nu va mai evolua în Liga Campionilor - handbalhcm101376844124-1378049452.jpg

În urmă cu puțin timp, HCM Constanța a pierdut finala cu FC Porto, scor 22-26 (după prelungiri), contând pentru turneul preliminar al Ligii Campionilor, organizat în Portugalia.

Astfel, HCM va evolua în Cupa EHF, în timp ce FC Porto va juca în premieră în grupele Ligii Campionilor, în grupa E, alături de THW Kiel (Germania), KS Vive Targi Kielce (Polonia), KIF Kolding Copenhaga (Danemarca), Dunquerque HB (Franța) și câștigătoarea dintre Montpellier HB și Wisla Plock, din dubla wild-card a calificărilor.