Ianis Hagi a înscris un gol în meciul dintre Rangers și Hamilton

174

Internaționalul român Ianis Hagi și-a trecut numele pe lista marcatorilor în partida dintre Rangers FC și Hamilton.

Echipa din Glasgow s-a impus sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, în etapa a șasea a campionatului Scoției, iar Ianis Hagi a înscris primul gol al partidei în minutul 16, a doua reușită a învingătorilor aparținându-i lui Tavernier, în minutul 20.

Ianis Hagi a evoluat până în minutul 83. Rangers FC este pe primul loc în clasament, cu 16 puncte. Evoluția bună a lui Ianis Hagi din meciul cu Hamilton nu face decât să îl propulseze pe acesta în atenția fanilor scoțieni care l-au adoptat foarte repede de la transferul său la Rangers.

Ianis Hagi se află și în atenția selecționerului Mirel Rădoi, cel care l-a convocat la echipa națională a României pentru dubla din Liga Națiunilor cu Irlanda de Nord și cu Austria.