898
Iată care sunt vedetele Cupei Stelelor Estului. Un constănțean printre premianți! - academia1315746928-1315775070.jpg
Tânărul fotbalist Răzvan Marin, de la Academia "Gheorghe Hagi", a fost desemnat cel mai bun mijlocaș care a evoluat la cea de-a doua ediție a Cupei Stelelor Estului, competiție care s-a desfășurat, la sfârșitul săptămânii trecute, la Constanța. Trofeul i-a fost oferit lui Marin de către Constantin Mareș, director tehnic în cadrul Academiei.

Iată-i și pe ceilalți jucători care au câștigat premii speciale: cel mai bun portar: Stefan Vasic (Partizan Belgrad); cel mai bun fundaș: Mehmet Kalkan (Bursaspor); golgeterul turneului: Batuhan Altintaș (Bursaspor) - 6 goluri; cel mai bun jucător: Danilo Pantic (Partizan Belgrad).

Cupa Stelelor Estului a intrat în posesia formației turce Bursaspor, care, în marea finală, a dispus cu scorul 1-0 de Partizan Belgrad. În finala mică, naționala U15 a României a trecut la penalty-uri, 6-5 (2-2), de Academia Hagi, campioana primei ediții.