Mădălina Linguraru, locul 5 la Campionatele Europene din Finlanda

557
4

Sportiva română Mădălina Linguraru a terminat pe locul 5 în limitele categoriei 48, marți, la Campionatele Europene de lupte de la Vantaa (Finlanda), după ce a fost învinsă de rusoaica Nadejda Fedorova, în meciul pentru medalia de bronz, informează Agerpres. Linguraru a trecut în optimi de Vialeta Cirik (Belarus), în sferturi a învins-o pe franțuzoaica Julie Martine Sabatie, dar a pierdut în semifinale, în fața azerei Maria Stadnik. Stadnik a cucerit ulterior aurul, după ce a dispus în finală de Natalia Pulkovska (Ucraina). O altă medalie de bronz a revenit suedezei Fredrika Ida Petersson, victorioasă în fața polonezei Anna Lukasiak. La categoria 65 kg, stilul liber, George Bucur l-a învins în optimi pe albanezul Elton Azuni, dar a cedat în sferturi în fața bulgarului Borislav Stefanov Novacikov. Titlul de campion a fost adjudecat de rusul Magomed Kurbanaliev, învingător în finala cu turcul Servet Coskun. Medaliile de bronz au fost cucerite de Novacikov și de georgianul Konstantin Habalașvili. La feminin, rusoaica Valeria Koblova Jolobova a câștigat medalia de aur la categoria 58 kg, grație victoriei asupra azerei Irina Netreba. Cele două medalii de bronz au revenit bulgăroaicei Viktoria Bobeva și finlandezei Petra Maarit Olli. La cat. 97 kg, stilul liber, s-a impus rusul Abdusalam Gadisov, în finala cu azerul Hetag Gaziumov. Medaliile de bronz au fost adjudecate de belarusul Ivan Iankovski și moldoveanul Nicolai Ceban. România participă la această ediție a Europenelor cu un lot de 16 sportivi. Vor mai concura pentru țara noastră Ana Maria Pavăl (53 kg), Georgiana Filip Paic (60 kg), Adina Popescu (69 kg), Ileana Denisa Macovei (75 kg), la feminin, Andrei Dukov (57 kg), Ionuț Adrian Moise (70 kg), Gheorghiță Ștefan (86 kg), Rareș Chintoan (125 kg), la lupte libere, Alex Anechiței (59 kg), Tomi Hinoveanu, Ionel Pușcașu (71 kg), Attila Tamas (85 kg), Alin Alexuc-Ciurariu (98 kg), Tiberiu Barbazan (130 kg), la greco-romane.

hermes poland
18 mai 2014

hermes 90 uav Stiri Sport Internațional : Mădălina Linguraru, locul 5 la Campionatele Europene din Finlanda | Ziarul Cuget Liber de Constanta Online hermes poland http://www.finn-otte-auto.dk/image/hermes-poland-svizra-hermes-handbags-7305.aspx

MBT Tembea Shoes
30 mai 2014

mbt shoes hallux rigidus Stiri Sport Internațional : Mădălina Linguraru, locul 5 la Campionatele Europene din Finlanda | Ziarul Cuget Liber de Constanta Online MBT Tembea Shoes http://www.islamicentre.org/discount-mbt-shoes/discount-coupon-mbt-shoes.asp

denmark hermes
31 mai 2014

hermes.co.uk jobs Stiri Sport Internațional : Mădălina Linguraru, locul 5 la Campionatele Europene din Finlanda | Ziarul Cuget Liber de Constanta Online denmark hermes http://www.yogameriam.nl/hermes-handbags-germany-denmark-hermes-2279.aspx

MBT Panda Shoes
7 iunie 2014

mbt schuhe sport2 black Stiri Sport Internațional : Mădălina Linguraru, locul 5 la Campionatele Europene din Finlanda | Ziarul Cuget Liber de Constanta Online MBT Panda Shoes http://www.kitemobile.co.uk/mbt/mbt-shoes-sale-germany.asp