Juniorii U17 ai Farului, victorie în amicalul cu Gloria Albeşti

208

Stadionul „Farul” din Constanţa a găzduit un meci amical între echipa de juniori U17 a FC Farul şi formaţia de Liga a III-a Gloria Albeşti. Partida s-a încheiat cu succesul juniorilor, scor 2-1, după ce, la pauză, seniorii se aflau în avantaj.

Gloria Albeşti a deschis scorul în min. 33, prin Cezar Beşleagă, însă juniorii Farului au întors soarta jocului în partea secundă, când au marcat în două rânduri, prin Adrian Mazilu (min. 66) şi Alin Cocoş (min. 70).

FC Farul U17 (antrenori Ionuţ Mihu, Cristian Şchiopu): Răfăilă (min. 62, Munteanu), Aioanei (min. 63, Leonte), Fătu, A. Ştefănescu (min. 78, Cocot), Borza, Cocot (min. 46, Răduţă), Chiper, Banu (min. 85, Pariza), Mazilu, Sandu (min. 35, Dumitrache; min. 80, Agafiţei), Cocoş.

Iar în Complexul Academiei Hagi de la Ovidiu, a avut loc un meci de verificare între echipele U13 (jucători născuţi după 1 ianuarie 2009) ale cluburilor Academia Hagi şi Dinamo Bucureşti.

Disputată pe teren sintetic, partida a fost dominată cu autoritate de constănţeni, care, după patru reprize a câte 20 minute, s-au impus cu scorul de 5-0.

Au marcat: Theodor Iordache, Sergiu Rezmiveş, Andi Seceleanu, Cosmin Mihai şi Alexandru Goncear.

Academia Hagi U13 (antrenor Cosmin Constantin; director coordonator Mihai Stere): Munteanu, Carabaş, Plugaru, Murguleţ, Iordache, Marincean, Goncear, C. Mihai, Racoviţă. Au mai jucat: Taş-Baran, I. Mihai, Apetroaei, Dăncuş, Pambuca, Seceleanu, Telehoi, Enache, Rezmiveş.