K1 / Sportivii de la CS Medgidia, remarcaţi la gala „Grand Prix Judgement Day”

100
K1 / Sportivii de la CS Medgidia, remarcaţi la gala „Grand Prix Judgement Day” - 1-1669206079.jpg

Sportivii de la CS Medgidia au făcut o impresie foarte bună la „Grand Prix Judgement Day”, de la Ploiești, urcând în mai multe rânduri pe podium, la numeroase discipline sportive.

La K1, Melih Memet s-a clasat pe locul întâi la 55 kg, o performanţă similară reușind și Marius Bucur la K1 Light, secţiune la care Gabriela Larisa Ion și Daniel Andrei Nedelcu au terminat pe poziţiile secunde.

Pe locul al treilea au urcat cei mai mulți dintre luptătorii de la CS Medgidia: Răzvan Ioniță, Constantin Bogdan Bucur, Ștefan Alin Marcu, Emre Ayan Boran, Robert Andrei Timofte.

La kick, Valentin Marian Marcu a fost singurul care a obținut o medalie de bronz.