Liga Europa. Pacos Ferreira - Pandurii Târgu Jiu 1-1, în etapa a II-a grupelor

68
Liga Europa. Pacos Ferreira - Pandurii Târgu Jiu 1-1, în etapa a II-a grupelor - europaleaguelogobun-1380864750.jpg

Formația Pandurii Târgu Jiu a terminat la egalitate, joi seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa portugheză Pacos Ferreira, într-un meci din etapa a II-a a Grupei E a Ligii Europa, în care a condus cu 1-0 timp de 44 de minute.

Momcilovici a deschis scorul, în minutul 5, cu un șut la colțul scurt, din interiorul careului mic. Pacos Ferreira a egalat prin Rui Miguel, în minutul 49, cu un șut de la aproximativ nouă metri.

Pacos Ferreira: Filipe - Rodrigo Antonio - Tiago Valente, Gregory, Helder Lopes - Anunciacao, Rui Miguel (Sergio Oliveira '80), Seri - Manuel Jose (Ruben Ribeiro '74), Bebe, Caetano (Hurtado '65). Antrenor: Sergio Gaminho.

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Ungurușan, Erico, Paraskevas, Momcilovici - Breeveld, Anton - Buleică, Eric (Distefano '59), Ciucur (Cristea '66) - Matulevicius (Dos Santos '73). Antrenor: Cristian Pustai. Cartonașe galbene: Tiago Valente '76, Anunciacao '88, potrivit Mediafax.