Liga Națională handbal feminin: CSU Neptun a condus Baia Mare timp de o repriză

65
Liga Națională handbal feminin: CSU Neptun a condus Baia Mare timp de o repriză - oncsuneptun-1410508360.jpg

CSU Neptun a rezistat eroic o repriză în fața campioanei Baia Mare, pe care a reușit să o și conducă, 11-6. Dar din a doua parte a meciului, oboseala și-a spus cuvântul pentru oaspete și au început să cedeze, iar gazdele au trecut în avans. Meciul HCM Baia Mare - CSU Neptun Constanța s-a încheiat cu scorul 36-23. Pentru acest meci, constănțencele nu l-au avut pe antrenorul lor Ion Crăciun, nici în sala de antrenament, nici în sala de joc, acesta anunțând după meciul cu ASC Corona Brașov că vrea să demisioneze. Pentru Constanța au înscris: Enescu 9 goluri (6 din 7m), Tămaș 7, Toma 3, Bărbos 2 și Mărginean 2.