România a învins Japonia într-un turneu Under 18 la fotbal

109

Echipa națională de fotbal Under 18 a României a câștigat, zilele trecute, o partidă amicală cu echipa similară a Japoniei, parte a unui turneu din localitatea Cesky Dub de lângă Liberec (Cehia).

La finalul timpului regulat, scorul între Japonia și România era de 1-1 (1-0), tricolorii câștigând după penalty-uri cu 4-2.

Pentru echipa noastră a marcat în timpul celor 90 de minute regulamentare, din penalty, în minutul 63, Ionuț Nedelcearu.

Antrenorul principal Liță Dumitru a folosit următorii jucători: Relu Stoian - Claudiu Săftescu, Ionuț Nedelcearu, Robert Moglan (69', Vlad Măgureanu), Andrei Radu - Alexandru Riță, Ciprian Dajboc (81', Mihai Cosmin) - Robert Dumitrache (76', Gabriel Nichitoaie), Silviu Balaure (84', Adrian Mitea), Paul Pațurcă - George Mareș.