71
S-au marcat patru goluri în meciul dintre Astra Giurgiu și FC Viitorul Constanța - fotbal-1438544061.jpg

Astra Giurgiu și FC Viitorul Constanța au terminat la egalitate scor 2-2 (1-1), duminică seara, într-o partidă din etapa a patra a Ligii I de fotbal.

Gazdele au înscris primele prin fundașul Găman, în min. 40, cu o lovitură de cap, la un corner executat de vârful Budescu. Cernat, atacantul oaspeților a egalat rapid scorul afișat pe tabela de marcaj în min. 45.

În a doua parte a jocului, Astra Giurgiu a fost mai insistentă și a punctat din nou prin Constantin Budescu, în min 80, din lovitură liberă.

Puternic motivați de antrenorul Gheorghe Hagi de pe margine, jucătorii Viitorului nu cedează și egalează tot prin vârful Cernat, cu o lovitură de cap de la 7 m, în minutele de prelungire (90+2).

Meciul a avut loc pe Stadionul "Marin Anastasovici" din Giurgiu, scrie Agerpres.