Săgeata menține ritmul: la un pas de a obține victorie la Brașov

120
1

Nou-promovata Săgeata Năvodari a făcut spectacol pe stadionul Tinere-tului din Brașov. Echipa năvodăreană a disputat prima partidă în deplasare, din etapa a doua a Ligii 1, cu FC Brașov, scor 1-1. Să-geata a început jocul în următoarea formulă: Panagopoulos - Peteleu, Popa, Munteanu, Filip - Muzac, N’Doye - Florean, V Dinu, Tigoianu - Roman II. Partida a fost condusă la centru de arbitrul Teodor Crăciunescu, din Râmnicu Vâlcea. Acesta a fost ajutat de pe margine de asistenții Radu Ghinguleac, din Capitală și Petruța Iugulescu, din Târgoviște. Echipa năvodăreană a deschis scorul în minutul 76, prin rezerva Sorin Chițu, din centrarea lui Viorel Dinu. Gazdele au reușit să egaleze în primul minut de prelungiri, când Cristi Ionescu a transformat o lovitură liberă de la marginea careului. Pe toată perioada meciului, jucătorii de la Săgeata au fost încurajați din tribune de primarul orașului Năvodari, Nicolae Matei, și viceprimarul Florin Chelaru, alături de un grup de consilieri, care s-au depla-sat special la Brașov pentru a susține echipa. În runda a III-a, Săgeata va evolua tot în deplasare, cu FC Botoșani, sâmbătă 3 august, de la ora 18.00.