Săgeata Năvodari a remizat cu Universitatea Cluj

83

Formația dobrogeană Săgeata Năvodari a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), meciul disputat, vineri, în deplasare, în compania echipei Universitatea Cluj, în prima întâlnire contând pentru etapa a IX-a a Ligii I. Oaspeții au deschis scorul în minutul 6, grație unui penalti executat de Viorel Dinu. Gazdele au egalat în minutul 52, când Cristocea a centrat perfect în careu, iar Szilagyi a înscris cu o lovitură de cap. Universitatea Cluj (antrenor, Ionel Ganea) a folosit următoarea formulă de joc: Veselovsky - Takacs, Szilagyi, Abrudan, Mendy - Bucșă - Rilke, Cristocea (Balde, min. 75), Târnăcop, Borza (Dedu, min. 86) - Ene (Lemnaru, min. 54). Săgeata Năvodari (antrenor, Tibor Selymes) a jucat în următoarea formulă: Panagopoulos - Peteleu, Mera, Munteanu, Filip - Vezan (Muzac, min. 67), N’Doye - Florean, V. Dinu (Lupu, min. 84), Tigoianu (Sorian, min. 54) - M. Roman. În următoarea rundă, năvodărenii vor juca cu Pandurii Târgu Jiu, duminică (6 octombrie), pe teren propriu