Săgeata s-a înfipt de șase ori în CF Brăila

369
Galop de sănătate pentru Săgeata Năvodari în etapa a cincea a Ligii a II-a, Seria I. În fața propriilor suporteri, elevii lui Constantin Gache au perforat de șase ori plasa porții celor de la CF Brăila. Omul meciului a fost Sorin Chițu, care a înscris de patru ori, în minutele 12, 45 (din penalty), 78 și 81. Celelalte reușite ale gazdelor au purtat semnătura lui Doru Zaharia (min. 3 și 57). Așadar, o victorie clară pentru fotbaliștii din Năvodari, scor 6-0.
La acest meci, am consemnat și un incident. În min. 61, Costachi, de la gazde, s-a lovit la cap, în urma unui duel în propriul careu cu un jucător advers. Jocul a fost întrerupt cinci minute, fotbalistul Săgeții fiind transportat cu salvarea la spital.
Săgeata Năvodari: Gordin, Mișelăricu, Goșa, Fl. Popa (min. 59 Șicu), Costachi (min. 64, Șamata), N. Crețu, A. Vaștag, Ochiroșii, Vezan (min. 46, Petean), S. Chițu, D. Zaharia.