Săgeata, victorie într-un amical cu Dunărea Călărași

132
Profitând de etapele libere din campionat, vineri, pe Stadionul "Flacăra" din Năvodari, s-a disputat meciul de verificare dintre divizionara secundă, Săgeata și echipa de Liga a III-a, Dunărea Călărași, partidă încheiată cu scorul de 3-0 (3-0) pentru gazde.

Golurile au fost marcate de Vali Apostol, în minutele 20, 32 și Marius Țigoianu, în min. 24. Elevii antrenorului Constantin Gache au avut o primă repriză foarte bună, în care au ratat și alte ocazii de a înscrie.  Săgeata Năvodari a început meciul în următoarea formulă: Viciu, Goșa, Fl. Popa, Sg. Bar, Anițoiu, V. Apostol, Vezan, Diaby, Țigoianu, D. Zaharia, Șicu. În repriza secundă, au mai evoluat : Puia, Naziru, Bangheorghe, Bold, I. Filip, Ologu, Bozeșan, Dogaru.

În Liga a II-a, Săgeata va juca de abia pe 27 aprilie, cu Sportul Studențesc.