Succes concludent pentru Viitorul, în partida cu CSM Poli Iași

227

FC Viitorul Constanța a învins-o pe CSM Poli Iași cu scorul de 5-2 (4-1), sâmbătă, pe teren propriu, la Ovidiu, într-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal.

Omul meciului a fost atacantul George Țucudean, care a reușit nu mai puțin de patru goluri pentru echipa campioană (15, 39, 43, 50), ratând alte tot atâtea ocazii clare. Pentru echipa antrenată de Gheorghe Hagi, care a avut un final excelent de primă repriză, cu trei goluri în decurs de cinci minute, a mai înscris Aurelian Chițu (44).

Ieșenii, care au avut o defensivă improvizată, au marcat prin capverdianul Platini (17) și brazilianul Jo Santos (70).

FC Viitorul are patru victorii și două eșecuri în ultimele șase etape.

Poli Iași nu are nicio victorie în ultimele trei meciuri și a câștigat o singură dată în ultimele șapte etape. Ieșenii erau neînvinși de patru etape.