44
Tenis / Simona Halep joacă în sferturi la Roma. Vezi aici rezultatul după primele două seturi - tenishalepjakovic-1368800354.jpg
Constănțeanca Simona Halep (nr. 64 mondial) se "luptă", în aceste momente, cu nr. 13 mondial, sârboaica Jelana Jankovic, pentru calificarea în semifinalele turneului de la Roma, dotat cu premii în valoare totală de 2.369.000 dolari.

După o oră și 20 de minute de joc, scorul dintre cele două sportive este la egalitate. În primul set, Simona a condus cu 4-2, însă Jelana a revenit, câștigând cu 6-4, totul ca în al doilea set, jucătoarea constănțeană să se impună fără drept de apel, cu 6-0. În prezent, se joacă setul decisiv. Rămâneți pe Cuget Liber pentru a afla rezultatul final.