Totul pentru Matei! Spectacol la Cupa Medgidia la Kickboxing şi Kung-Fu

190
Totul pentru Matei! Spectacol la Cupa Medgidia la Kickboxing şi Kung-Fu - 1-1649749815.jpg
Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei” din Medgidia a fost gazda întrecerilor Cupei Medgidia la Kickboxing, la probele de K1 şi Kick-Light, şi la Kung-Fu, la probele de Tuishou, Shuai-Jiao, Shuang Bang-Gun şi Shuang Erjie-Gun Fight, pentru copii, cadeţi, juniori şi seniori, masculin şi feminin.

La concurs, s-au înscris 126 de sportivi din 17 cluburi din Bucureşti, Cluj-Napoca, Piteşti, Focşani, Cernavodă, Mangalia, Cogealac, Fântânele, Constanţa şi Medgidia.

Dincolo de aspectul sportiv, competiţia a avut o latură importantă umanitară, toate încasările fiind direcţionate către familia lui Matei Ştefan Costea, un copil în vârstă de 4 ani, din comuna Cuza Vodă (judeţul Constanţa), care este grav bolnav.

„Mulţumim tuturor celor care ne-au sprijinit în organizarea acestui concurs şi celor care au contribuit la strângerea unei sume de bani pentru tratamentul lui Matei Ştefan Costea, în cadrul campaniei umanitare pe care am desfăşurat-o!

Felicitări sportivilor, instructorilor, antrenorilor şi arbitrilor care au participat la concurs! Pentru toţi a fost un test util, înaintea participărilor la Campionatele Naţionale şi la alte turnee internaţionale”, a declarat preşedintele CS Marea Neagră Constanţa, Florin Iordănoaia.

În clasamentul pe cluburi, întocmit în funcţie de numărul de medalii de aur obţinute, la Kung-Fu, pe prima poziţie s-a situat CS Marea Neagră, urmat, în ordine, de CS Dunărea Albastră Galaţi şi CS Shaolin Callatis Mangalia.

Rezultatele sportivilor din judeţul Constanţa sunt următoarele:

PROBA „K-1” MASCULIN

+18 ani, +90 kg

1.MEDELEAN RADU, CS Viitorul Fîntînele

2.CIOCLU GAVRIL-CĂTĂLIN, CS Axiopolis Cernavodă

3.CANNIGIA GABRIEL, CSU Neptun Constanţa

17-18 ani, -65 kg

1.MEMET FLORIN, CS Viitorul Fîntînele

2.CARDAN MIHAI, CS Viitorul Fântânele

3.PĂDURARU ANDREI, CS Miyagi Dojo Cogealac

3.PETEA MARIO, CS Keru Kento Constanţa

16-17 ani, greutatea -60 kg

2.SĂCUIU CRISTIAN, CS Keru Kento Constanţa

16-17 ani, greutatea -65 kg

2.BRUMĂ COSMIN, CS Keru Kento Constanţa

3.ROMAN DANIEL, CS Keru Kento Constanţa

3.RUCĂ ANDREI, CS Miyagi Dojo Cogealac

16-17 ani, -75 kg

3.ALEXANDRU STELIAN, CS Keru Kento Constanţa

3.IONESCU TEODOR, CS Keru Kento Constanţa

16-17 ani, +75 kg

2.HRENIUC ANDREI, CS Koga-Io-Non Gym Cernavodă

14-15 ani, -60 kg

2.MEMET MELIH, CS Medgidia

3.GAE IONUŢ GABRIEL, CS Axiopolis Cernavodă

14-15 ani, -87 kg

1.DRĂGHICI GEANI, CS Axiopolis Cernavodă

2.BULGHERU EDUARD, CS Keru Kento Constanţa

14-15 ani, +87 kg

2.NEAGU FLORIN, CS Keru Kento Constanţa

12-13 ani, -45 kg

1.LĂUNEANU IONUŢ, CS Viitorul Fîntînele

2.CIOCAN LUCA-ŞTEFAN, CS Axiopolis Cernavodă

3.BUCUR MARIUS IONUŢ, CS Medgidia

12-13 ani, -55 kg

1.CADIU ANDREI TEODOR, CS Axiopolis Cernavodă

2.DINU STELIAN ŞTEFAN, CS Axiopolis Cernavodă

3.COMOLI ADRIAN, CS Keru Kento Constanţa

12-13 ani, -65 kg

1.TICU RAFAEL, CS Medgidia

12-13 ani, +65 kg

2.PLA-MUNOZ LUCA-NIKOLAS, CS Axiopolis Cernavodă

PROBA „K-1” FEMININ

+18 ani, -65 kg

2.CREŢU MIHAELA, CS Miyagi Dojo Cogealac

13-14 ani, +60 kg

2.CIOTI ALEXIA, CS Keru Kento Constanţa

3.DUMITRESCU CĂTĂLINA ANAMARIA, CS Medgidia

12-13 ani, -55 kg

1.CĂLĂRARU GEORGIANA FLORENTINA, CS Axiopolis Cernavodă

2.SPOREA RUXANDRA, CS Keru Kento Constanţa

3.BRÎNZEIU LARISA, CS Keru Kento Constanţa

PROBA „KICK-LIGHT” FEMININ

8-9 ani, -36 kg

2.CIOTI ANTONIA, CS Keru Kento Constanţa

16-17 ani, -45 kg

1.MARIA DENISA, CS Viitorul Fîntînele

2.ION LARISA GABRIELA, CS Medgidia

3.ELISEI VANESA, CS Viitorul Fîntînele

PROBA „KICK-LIGHT” MASCULIN

6-7 ani, -25 kg

3.ŞTIRBU COSTEL-IONEL-NICUŞOR, CS Axiopolis Cernavodă

6-7 ani, -30 kg

1.CADIU PATRICK ŞTEFAN, CS Axiopolis Cernavodă

8-9 ani, -45 kg

1.BORAN AYAN EMRE, CS Medgidia

2.BUCUR BOGDAN CONSTANTIN, CS Medgidia

10-11 ani, -35 kg

1.POPA MARIUS, CS Viitorul Fîntînele

2.LAZĂR DARIUS MARIAN, CS Axiopolis Cernavodă

3.TIMOFTE ANDREI ROBERT, CS Medgidia

12-13 ani, -40 kg

2.MARCU ALIN ŞTEFAN, CS Medgidia

13-14 ani, greutatea +65 kg

1.DODE PETRE EDUARD, CS Medgidia

14-15 ani, -55 kg

1.CURT OMER IBAZER, CS Medgidia

2.CADIU ANDREI-TEODOR, CS Axiopolis Cernavodă

KUNG-FU

„TUISHOU” INDIVIDUAL

FEMININ

6-7 ani

1.IVAN TEODORA MĂDĂLINA, CS Shaolin Callatis Mangalia

3.RĂCARU ALESIA ELENA, CS Noua Generaţie Mangalia

10-11 ani

1.CRĂESCU SOFIA IRINA, CS Marea Neagră Constanţa

14-15 ani

1.ZOBU DELIA, CS Noua Generaţie Mangalia

2.TEODORESCU NICOL CRISTINA,CS Shaolin Mangalia

MASCULIN

8-9 ani

1.PANŢURU IONUŢ, CS Marea Neagră Constanţa

10-11 ani

1.TEODORESCU LUCA GABRIEL, CS Shaolin Callatis Mangalia

16-17 ani, -75 kg

1.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa

16-17 ani, +75 kg

1.IORDACHE IUSTIN VALENTIN, CS Marea Neagră Constanţa

2.MICŞĂ DAVID, CS Shaolin Callatis Mangalia

+18 ani

1.BOCAI TUDOR, CS Marea Neagră Constanţa

2.TIMOFTE CRISTIAN, CSU Neptun Constanţa

„SHUAI-JIAO” INDIVIDUAL

16-17 ani, -75 kg

1.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa

16-17 ani, -80 kg

2.IORDACHE IUSTIN VALENTIN, CS Marea Neagră Constanţa

„SHUANG BANG-GUN” INDIVIDUAL

+16 ani

1.BOCAI TUDOR, CS Marea Neagră Constanţa

2.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa

„SHUANG ERJIE-GUN” INDIVIDUAL

1.BOCAI VLAD, CS Marea Neagră Constanţa

2.IORDACHE IUSTIN VALENTIN, CS Marea Neagră Constanţa 


Foto: Facebook / Clubul Sportiv Medgidia 







Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 1.874 secunde