Concurs Viitorul a pierdut cu 2-4 amicalul cu Săgeata Stejaru

2639

Divizionara secundă Săgeata Stejaru (locul cinci în clasamentul seriei a doua) a câștigat cu 4-2 meciul amical de ieri, de la Ovidiu, jucat contra liderului Ligii a III-a, seria secundă, Viitorul Constanța. Ambele echipe au liber în week-end, în campionat, astfel că s-au înțeles pentru acest amical.
Săgeata a condus cu 2-0 (Vlad - min. 24: din lovitură liberă; Jianu - min. 37: dintr-un penalty scos tot de el) și a avut și o bară (Șicu), la 1-0 (min. 36), dar partea întâi s-a încheiat cu avantaj de un gol pentru oaspeți (2-1), după ce Pavăl a înscris în prelungirile reprizei, cu un lob de la 16 m.
În minutul 54, Ciobanu, nou intrat la Săgeata, a refăcut diferența de două goluri, 3-1, după ce a profitat de indecizia portarului Alexe. Viitorul a revenit însă rapid, Pavăl realizând dubla (min. 56 - cap după cornerul lui Cârstocea). La acest scor, 2-3, Bubuleandră (min. 79) și Sandu (min. 80), au ratat șansa egalării, scorul final având să fie însă 4-2 pentru Săgeata, după ce Dobrea, în minutul 81, a înscris în urma unei acțiuni personale.

Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): Alexe - Boritz, L. Bubuleandră, Mihociu (55 Militaru), Olteanu (71 Durbac) - Cârstocea (64 Dimcea), Benzar (31 Ștefănescu; 61 Portik), Evdochim - Pavăl, Șt. Sandu, Stanciu (55 Sin);
Săgeata (antrenor, Aurel Șunda): Olteanu (46 Mutu; 86 Ariton) - Aldana, Goșa (46 Paleacu), Gheară, Vlad (46 Dobrea) - Șicu (46 Mavriche), Șamata (67 Turcu), Turcu (46 Ciobanu) - Jianu, Costea (71 Vlad).