Viitorul Constanța a câștigat la scor primul amical al iernii

995
Viitorul Constanța, echipa de pe locul cinci în seria întâi a Ligii a II-a la fotbal, a câștigat cu 5-0 (2-0) primul meci amical al iernii, jucat sâmbătă, pe terenul sintetic al Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi", cu Dunărea Călărași (poziția a treia în Liga a III-a, seria a doua). Golurile au fost marcate de Șt. Sandu (min. 32 - scăriță; min. 43 - șut puternic la colțul lung), Al. Chirilă (min. 47 - finalizare din careu), M. Dan (min. 51) și Banoti (min. 79), ambii din situație de unu la unu cu portarul.
Următorul amical al Viitorului va fi pe 31 ianuarie, în Antalya, contra unui adversar care încă nu a fost stabilit. Divizionara secundă se va pregăti la Constanța până miercuri, 26 ianuarie, urmând ca în perioada 28 ianuarie - 11 februarie, să întreprindă un cantonament în Turcia (11 zile la Antalya și trei la Istanbul).

Viitorul (antrenori, Cătălin Anghel și Norbert Niță): repriza întâi: C. Popa - Cureteu, Larie, Ninu, Bică - Cârstocea, Benzar, Cristocea - R. Lupu, Șt. Sandu, Sin; repriza a doua: Buzbuchi - M. Rusu, Tudorache, Nazâru, Bică (68 Medeșan) - I. Călin, Ștefănescu (75 Muscă), Banoti - Coteanu, M. Dan, Al. Chirilă.