Viitorul înfruntă Steaua pentru un loc în semifinalele Cupei României

127

Mâine seară, pe stadionul Central al Academiei Hagi din Ovidiu, FC Viitorul și FC Steaua vor juca partida din sferturile Cupei României. Meciul va începe la ora 20.30 și va fi transmis în direct de Digi Sport și Pro TV.

Este a doua întâlnire dintre cele două echipe în această săptămână. Viitorul a fost învinsă, luni, pe teren propriu, de Steaua, scor 0-1, în meciul din etapa a 22-a a Ligii I.

Suporterii care nu au mijloc de transport personal au asigurate autocare de tip cursă specială (tur-retur) cu itinerariul Palatul Copiilor - Stadion Central Academia Hagi. Autocarele vor pleca din 15 în 15 minute, începând cu ora 18.30. Ultima cursă va fi la ora 19.45.