Volei / Tricolorele, pe locul secund în primul turneu din Golden League

316

Naționala feminină de volei a României a încheiat pe locul secund primul turneu al Grupei A din actuala ediție a Golden League.
În turneul organizat la Cluj-Napoca, România a obținut două victorii (3-2 cu Franța și 3-0 cu Azerbaidjan) și a pierdut un meci, 2-3 cu Spania, formație care a și terminat pe prima poziție a clasamentului intermediar, informează Federaţia Română de Volei.

La finalul acestei săptămâni, de vineri până duminică, va avea loc, în localitatea franceză Harnes, al doilea turneu din această grupă.
România va juca, în ordine, cu Franța, Spania și Azerbaidjan. Prima clasată se va califica la turneul Final Four care va fi organizat la Ruse (Bulgaria), în perioada 19-20 iunie.