116
Volei / UVT Timișoara și CSU ASE București, campioane naționale la volei pe zăpadă - 1-1647780489.jpg

Cea de-a treia ediție a Campionatelor Naționale de volei pe zăpadă s-a încheiat în stațiunea Straja.

Titlul în competiția masculină a fost obținut de UVT Timișoara, medaliile de argint fiind obținute de CS Rapid/Știința București, iar cele de bronz de CSU Reșița. Pe locul patru s-a clasat Westar Arad.

La feminin, campioana națională este CSU ASE, pe locul secund terminând CSU Reșița/CSM Timișoara. Pozițiile trei și patru au revenit reprezentantelor clubului Westar Arad, care au înscris mai multe echipe în concurs, informează Federaţia Română de Volei.

Premierile au fost efectuate de vicepreședintele Federației Române de Volei, Mihai Duță.