Duminică, 07 Iunie 2026

Tribunalul decide în octombrie dacă-l reînscăunează pe fostul arhitect-șef al Capitalei, Adrian Bold

de Cuget Liber Miercuri, 27 August 2008 205 < 1 min citire
Tribunalul București a fixat pentru 23 octombrie primul termen al procesului în care fostul arhitect-șef al Primăriei București, Adrian Bold, contestă decizia primarului Sorin Oprescu, prin care a fost demis din funcție, Bold fiind reprezentat în instanță chiar de vicepreședintele PD-L,Valeriu Stoica.
În acțiunea aflată pe rolul Tribunalului București, Adrian Bold solicită anularea deciziei din 17 iulie a lui Oprescu, prin care a fost demis, reintegrarea în funcție, precum și plata drepturilor salariale cuvenite începând de la momentul destituirii și până atunci când va fi repus pe post efectiv.
Punctul de vedere al fostului arhitect-șef va fi susținut în instanță chiar de vicepreședintele PD-L, Valeriu Stoica, alături de alți doi avocați de la societatea acestuia de avocatură.
Astfel, avocații lui Bold spun că demiterea acestuia este atât nelegală, cât și netemeinică.
Articolul anterior Romania's leu slips to 3.53 versus the euro in today's opening session, pushed by U.S. dollar growth
Articolul următor Pedelistul Dorel Onaca și liberalul Ovidiu Cupșa, contracandidați în colegiul 2

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Alte știri din sectiunea Social

Ultima oră

Titlurile zilei