O româncă de 40 de ani a fost ucisă cu sânge rece. Partenerul ei a ajuns în stare gravă la spital

106
1 min citire
O româncă de 40 de ani a fost ucisă cu sânge rece. Partenerul ei a ajuns în stare gravă la spital - crima-germania-ferma-1782193594.webp
O româncă în vârstă de 40 de ani și-a pierdut viața în urma unui atac cu cuțitul produs la o fermă agricolă din Germania, unde lucra ca muncitor sezonier. Incidentul a avut loc luni dimineață, în localitatea Kaldenkirchen, din landul Renania de Nord-Westfalia.
Potrivit autorităților germane, conflictul a izbucnit înainte de începerea programului de lucru, în spațiile de cazare destinate angajaților sezonieri. În altercație au fost implicați trei cetățeni români: femeia de 40 de ani, partenerul acesteia, în vârstă de 44 de ani, și un alt muncitor sezonier, de 25 de ani.
La fața locului au intervenit echipaje de poliție, ambulanțe și un elicopter medical. Femeia, care prezenta mai multe răni provocate prin înjunghiere și tăiere, a fost transportată de urgență la spital, însă medicii nu au mai reușit să îi salveze viața.
Partenerul victimei a fost grav rănit în timpul conflictului și a fost internat pentru îngrijiri medicale, starea sa fiind atent monitorizată. Principalul suspect este muncitorul român de 25 de ani, care a fost reținut imediat după incident. Anchetatorii au ridicat un cuțit de la locul faptei și încearcă să stabilească dacă acesta a fost folosit în atac.
Poliția și procurorii au deschis un dosar pentru omor și continuă cercetările pentru a clarifica împrejurările în care s-a produs tragedia. Deocamdată, motivul conflictului nu este cunoscut, fiind luate în calcul atât o dispută personală, cât și alte posibile cauze, potrivit adevărul.ro.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0376 secunde