Mini-vacanța la final, turiștii pleacă acasă!

Rute recomandate de Poliția Rutieră

83
< 1 min citire
Având în vedere faptul că mini-vacanța de sărbătorile pascale s-a încheiat, iar turiștii care și-au petrecut 1 Mai și Paștele pe litoral au început să se îndrepte către localitățile de domiciliu, reprezentanții Poliției Rutiere Constanța vin în sprijinul lor cu o serie de recomandări pentru a ajunge la destinație în siguranță. 
Astfel, pentru turiștii care părăsesc sudul litoralului de la Vama Veche cu destinația București, este recomandată una din următoarele variante pentru evitarea aglomerării și blocajelor în trafic: Vama Veche - 2 Mai - Mangalia (DN39) - Agigea - A2 – București sau Vama Veche - 2 Mai - Mangalia (DN39) - Eforie - Constanța - Murfatlar - Medgidia - Cernavodă - A2 - București. 
Pentru turiștii care părăsesc nordul litoralului de la Constanța cu destinația București, sunt recomandate traseele: Constanța - A4 - A2 – București sau Constanța - DN2A - Hârșova - Slobozia - Drajna - DN21 - A2 - București. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0546 secunde