Copiii talentați și studioși din Medgidia, premiați de administrația locală

405
Administrația locală Medgidia a premiat copiii din oraș care au obținut rezultate deosebite la diverse competiții școlare și sportive.
Astfel, pe scena din Piațeta Decebal, Primăria le-a acordat premii elevilor Cercului de navomodele din cadrul Clubului Copiilor care au obținut rezultate deosebite la concursurile internaționale și naționale din acest an. De asemenea, au fost premiate Diana Dogaru, laureată a Concursului Internațional de creație literară "Florii 2011", de la Chișinău, și Elena Zlatov, care a obținut numeroase trofee la concursuri naționale și internaționale de muzică ușoară.
Și sportivii au fost recompensați. Duminică seară, fetele din lotul de volei, care au câștigat Campionatul Național de Volei de la Blaj, categoria Speranțe, au primit daruri și au fost felicitate de către primarul Marian Iordache.