Liviu Dragnea:

"Vanghelie va plăti în instanță pentru afirmațiile mincinoase"

120
1 min citire
Președintele executiv al PSD, Liviu Dragnea, a declarat, ieri, că Marian Vanghelie o să plătească în instanță pentru toate "afirmațiile mincinoase" făcute la adresa sa și a președintelui social - democraților, Victor Ponta.
"Pentru afirmațiile mincinoase pe care Marian Vanghelie le-a făcut și despre mine și despre Victor Ponta vă asigur că va plăti în instanță", a spus Liviu Dragnea.
Întrebat dacă s-a gândit să îl dea în judecată pe Marian Vanghelie sau dacă a făcut-o deja, el a spus că nu a făcut-o deocamdată.
"Nu am făcut-o. Aștept să verse tot veninul pentru că sunt afirmații foarte grave și neadevărate. Este cazul, la un moment dat, ca genul acesta de afirmații făcute de oameni care se cred oameni politici să înceteze. Dacă tot vorbim și de o reformă a clasei politice și de o reformă a atitudinii politice a celor care sunt în politică trebuie să punem niște limite, niște limite de moralitate", a explicat Dragnea.
El a spus că nu există frământări în partid, ci sunt "oameni frământați la televizor".
"Nu există frământări în partid de natură de a tulbura foarte mult viața de partid. Sunt oameni frământați la televizor, i-am văzut și eu, i-ați văzut și dumneavoastră, dar este departe de adevăr sau sunt departe de adevăr afirmațiile dumnealor că sunt 50 de parlamentari, că sunt nu știu câte organizații. Nu există așa ceva. Nu există un asemenea număr", a precizat Dragnea. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Vineri, 09 Ianuarie 2015
Stire din Eveniment : Marian Vanghelie, audiat la DNA
Pagina a fost generata in 0.0389 secunde