Amical spectaculos între FC Viitorul U17 și Gloria Albești

163

Sâmbătă dimineață, pe terenul nr. 4 din Complexul Sportiv al Academiei de Fotbal "Gheorghe Hagi" de la Ovidiu, s-a disputat întâlnirea amicală dintre formațiile FC Viitorul U17 (jucători născuți după 1 ianuarie 2004) și CS Gloria Albești, echipă nou promovată în Liga a 3-a. Partida s-a încheiat cu victoria juniorilor, scor 3-2 (1-1).

Pentru FC Viitorul U17 au înscris Robert Băceanu, în minutul, 34 și Claudiu Pleșa, în minutele 60 și 70, iar pentru Gloria Albești au marcat Cezar Beșleagă, în minutul 12, și Mihai Zugravu, în minutul 58.

Au evoluat următoarele formații - FC Viitorul U17 (antrenori: Nicolae Roșca și Liviu Ștefan) - Repriza I: Răfăilă - Maftei , Martinovic, Răducioiu, Hondorocu - Radaslavescu, Curea, Bujor - Drotz, Băceanu, Dumitre. Repriza a II-a: Bălănică - Sulițanu, Osman, Duțu, Mitu (75 Borza) - Stancu, Neicu, Caragea - Malama, Știubea (75 Mazilu), Pleșa; CS Gloria (antrenori: Ionel Melenco și Ionuț Ilie): Garniță - Arteni, Bîrsanel, Suflaru, Al. Boț - A. Moga, C. Ciobanu, Beșleagă, Canțur, Muzechearu - R. Pîslaru; au mai jucat: T. Halep, M. Zugravu, V. Șicu, Marian Manolache (2003), D. Simion, Busuioc și Loloț.