Calificare chinuită pentru CFR Cluj. Campioana României a suferit în Andora

170

CFR Cluj s-a calificat în turul al treilea al preliminariilor Conference League, însă echipa lui Dan petrescu a reuşit această performanţă în ciuda unui joc extrem de slab făcut în faţa andorezilor de la Inter Escalades.

Ardelenii s-au deplasat în Andora la adăpostul scorului de 3-0 obţinut în manşa tur. Gazdele de la Inter Escalades au deschis surprinzător scorul în minutul 21 prin Soldevila. CFR a egalat în minutul 51 prin Ciprian Deac care a transformat fără emoţii o lovitură de la unsprezece metri. De precizat este şi faptul că gazdele de la Inter escalades au avut doi oameni eliminaţi. În urma acestei calificări CFR Cluj va juca cu formaţia din Belarus Soligorsk.