Callatis Mangalia, a doua înfrângere cu 2-3

296
Pentru Callatis Mangalia, partida de sâmbătă, din deplasare, cu CF Brăila, din etapa a patra a Ligii a II-a, a reprezentat un duș rece. Partida începuse cum nu se putea mai bine pentru Callatis, care a reușit deschiderea scorului în min. 7, prin Ad. Crăciun, însă bucuria fotbaliștilor antrenați de Marin Barbu nu a durat decât 50 de secunde, pentru că Moise a reușit rapid să restabilească egalitatea.
Peste alte patru minute, gazdele au trecut în avantaj, Ndigwe punctând pentru 2-1, iar scorul la pauză, 2-2, a fost stabilit de Cojenel, jucătorul Callatisului marcând în min. 30.
Deși jocul curgea către o remiză, în min. 79, brăilenii au beneficiat de un corner, a executat Pungă, iar Bosoi, cu o lovitură de cap, a închis tabela la 3-2.
Pentru Callatis, este a doua înfrângere cu 2-3 din actuala stagiune, după eșecul de la Buzău. (M.N.)