Play-off-ul de promovare în Liga Naţională de handbal

CS Medgidia a rezistat doar o repriză în partida de la Reşiţa

116

Echipa masculină de handbal CS Medgidia a fost învinsă, cu scorul de 34-39 (19-19), de CSM Reşiţa, într-o partidă disputată în deplasare, contând pentru prima etapă a play-off-ului de promovare în Liga Naţională.

Jucătorii antrenaţi de Adrian Georgescu şi Ionuţ Deli-Iorga au avut parte de o deplasare dificilă, lungă şi obositoare, motiv pentru care nu au mai rezistat până la final, după ce, în prima repriză, au arătat o formă bună, tabela indicând egalitate la pauză.

„Am făcut un meci bun în prima repriză, după care, pe fondul oboselii, am cedat. S-a jucat fără spectatori, pentru că reşiţenii au terenul suspendat şi nu s-a simţit deloc atmosfera din tribune. Acum, pregătim de o etapă nouă şi sperăm să facem un meci bun”, a declarat antrenorul Ionuţ Deli-Iorga.

Iată şi rezultatele înregistrate în celelalte partide ale rundei: CSM Alexandria - CSU „Constantin Brâncuşi” Târgu Jiu 43-33, CS Politehnica Iaşi - CSM Sighişoara 31-37, CS Universitatea Cluj - CSM Făgăraş 33-27.

Etapa viitoare (duminică, 12 februarie), la Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei”, CS Medgidia va primi replica Universităţii Cluj, una dintre favoritele la promovare.