CSS 1 Constanța, aur și argint la Campionatul Național de scrimă pentru copii

29
28 sec citire
CSS 1 Constanța, aur și argint la Campionatul Național de scrimă pentru copii - css-scrima-copii-1782391436.webp
Clubul Sportiv Școlar Nr. 1 Constanța a obținut performanțe importante la Campionatul Național de scrimă pentru copii.
Amalia Nicolae a urcat pe prima treaptă a podiumului după o evoluție foarte bună, în timp ce Natalia Culea a încheiat concursul cu medalie de argint.
Totodată, evoluții bune au avut și alți doi mici sportivi ai Clubului Sportiv Școlar Nr. 1 Constanța. Andrei Pîrvu a obținut locul al cincilea, iar Ilinca Grecu s-a clasat pe locul al șaptelea.
Campionatul Național de scrimă pentru copii va continua și vineri, 26 iunie, cu proba pe echipe.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Pagina a fost generata in 0.033 secunde