Liga Națională de handbal feminin

CSU Neptun, eșec usturător cu HC Dunărea Brăila

149
1

Prestație cu mult sub așteptări a handbalistelor de la CSU Neptun Constanța, sâmbătă, la Sala Sporturilor, unde echipa antrenată de Ion Crăciun a fost învinsă, scor 16-23, de HC Dunărea Brăila, într-o întâlnire contând pentru etapa a XIX-a a Ligii Naționale.
Formația oaspete s-a aflat la cârma jocului din primul până în ultimul minut. La pauză, tabela indica 12-9 pentru brăilence, avantajul acestora crescând treptat pe parcursul reprizei secunde.
Iată și rezultatele înregistrate în celelalte partide ale rundei: HCM Roman - Cetate Deva 27-19 (meci arbitrat de brigada constănțeană Moldoveanu / Georgescu), CSM Ploiești - SCM Craiova 27-26, HCM Râmnicu Vâlcea - Universitatea Cluj 25-30, HCM Baia Mare - ASC Corona Brașov 23-22.
Partida CSM București - HC Zalău se va disputa astăzi, de la ora 17.30, în direct la Digi Sport.
În urma acestui eșec, CSU Neptun ocupă locul 10 în clasament, cu 14 puncte.
Etapa viitoare (sâmbătă, 1 martie), echipa constănțeană va juca, în deplasare, cu Cetate Deva.

...
24 februarie 2014
...

NEPTUN A CONDUS CU 4-2 IN STARTUL PARTIDEI, DAR DIN PACATE S-A "STINS" PE PARCURS...DECI NU E CHIAR "DIN PRIMUL PANA IN ULTIMUL MINUT" ! :)