Farul, noua campioană la fotbal feminin. Farul - Universitatea Cluj 2-1

27118

Duminică frumoasă pentru CS Farul Constanța. Echipa de la Marea Neagră este noua campioană la fotbal feminin. După titlul băieților obținut sezonul trecut, Constanța este, în premieră pentru Dobrogea, campioană și la fotbal feminin. Meciul cu Universitatea Cluj, fosta campioană, a fost extrem de tensionat, presiunea rezultatului resimțindu-se pe parcursul întâlnirii.

“Oaspetele a deschis scorul în minutul 24, deși evoluau cu o jucătoare mai puțin din minutul 18, dar până la final, fetele noastre au reușit să întoarcă rezultatul și să obțină cele trei puncte care să aducă matematic titlul la Constanța”, au transmis reprezentanții clubului de la malul Mării Negre.

Golul victoriei a fost reușit de Ana Maria Stanciu, în minutul 90, cu o lovitură cu capul după o centrare excelentă a lui Enez Mango.