FC Viitorul, înfrângere în fața Astrei Giurgiu

230

Joi seară, pe stadionul "Central" din Ovidiu a avut loc partida dintre echipa gazdă, FC Viitorul și campioana en-titre Astra Giurgiu, contând pentru sferturile de finală ale Cupei României la fotbal.

La finalul partidei, liderul Ligii l, FC Viitorul s-a recunoscut învinsă scor 1-3 (0-2), în fața giurgiuvenilor și au părăsit competiția.

Unicul gol al constănțenilor a fost marcat de Vlad Morar, în minutul 61, iar pentru astrali au punctat Takayuki Seto (min. 40), Constantin Budescu (min. 44 - penalty) și Daniel Florea (min. 85).

În faza semifinalelor s-au mai calificat, alături de Astra Giurgiu, ACS Poli Timișoara, FC Voluntari și CSU Craiova.

Semifinalele sunt programate tur-retur, pe 26 aprilie și 17 mai, iar finala pe 27 mai.