Victorie pentru FC Viitorul 19, în manșa tur a semifinalelor Cupei României

160
Victorie pentru  FC Viitorul 19,  în manșa tur  a semifinalelor  Cupei României - fcviitorul-1490889899.jpg

Miercuri după-amiază, la București, juniorii A ai FC Viitorul s-au impus, cu scorul de 2-1 (2-1), în fața celor de la Dinamo, în manșa tur a semifinalelor Cupei României U19.

Ambele goluri ale formației pregătite de Nicolae Roșca au fost marcate de Denis Drăguș, în minutele 2 și 32. Pentru dinamoviști, a punctat fundașul central Denis Ciobotariu, în minutul 39.

FC Viitorul U19: Dur-Bozoancă, Boboc, Kilyen, Piciu (min. 70, Pop), Rusu, M. Ene, Iani, Drăguș, Zamfirescu, Mihalache (min. 80, Manole), Mățan (min. 92, Vîlcea).

Manșa retur este programată miercuri, 5 aprilie, în Complexul Sportiv al Academiei Hagi.