182
FCSB, pas greşit în „mocirla” de la Arad. „Roş-albaştrii” pierd teren în clasament - uta-fcsb-1678117736.jpg

FCSB a avut parte de o seară de coşmar, acolo unde a întâlnit-o pe UTA în etapa a 29-a din Superliga.

Conduşi de pe bancă de fostul fotbalist Lucian Filip, roş-albaştrii au început slab meciul şi s-au văzut conduşi cu 0-1 după autogolul din minutul 14 al estonianului Tamm.

Patru minute mai târziu Florinel Coman a inventat o execuţie „magică” şi l-a executat cu sânge rece pe portarul advers.

Pe un gazon execrabil UTA a preluat conducerea pe tabela de marcaj în minutul 64 prin Postolachi, pentru ca Ubbink să stabilească rezultatul final al partidei, 3-1 pentru UTA, după golul înscris în minutul 77.

A fost o înfrângere dureroasă pentru FCSB, însă la aceasta au contribuit mai mulţi factori. Şi unul dintre ei, poate cel mai important, a fost starea gazonului. Rămâne de văzut dacă Federaţia Română de Fotbal va lua atitudine în ceea ce le priveşte pe aceste echipe care nu pot prezenta la ora jocului un gazon cât de cât decent.