Fotbal / CFR Cluj, debut victorios în Liga Campionilor. 3-1 cu Borac Banja Luka

145
Fotbal / CFR Cluj, debut victorios în Liga Campionilor. 3-1 cu Borac Banja Luka - 21381174110157720010181205604891-1625640964.jpg

CFR Cluj a învins, cu scorul de 3-1 (2-1), pe Borac Banja Luka, într-o partidă disputată pe stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Cluj, contând pentru prima manşă a turului întâi preliminar al Ligii Campionilor la fotbal.

Echipa ardeleană a condus cu 2-0, după golurile lui Billel Omrani (min. 11) şi Ciprian Deac (min. 28), însă bosniacii au redus din diferenţă, contrar cursului jocului, chiar la ultima fază a reprizei întâi, prin Panagiotis Moraitis (min. 45+1).

După pauză, CFR a presat continuu, însă nu a mai marcat decât un singur gol, prin Runar Mar Sigurjonsson (min. 60).

Manşa secundă se va disputa în Bosnia, marţi, 13 iulie, de la ora 21.00.

Din acest sezon al Ligii Campionilor, nu mai este valabilă regula dublării golurilor marcate în deplasare, la scor egal la finalul partidei retur urmând să se dispute prelungiri, iar dacă egalitatea persistă, să se execute lovituri de departajare.