Fotbal: Manchester City, victorie în deplasare cu Arsenal, în Premier League

230

Manchester City a învins sâmbătă pe Arsenal Londra cu 2-1, pe Emirates Stadium, în etapa a 21-a din Premier League, "cetăţenii" consolidându-şi poziţia de lideri în clasament.

Bukayo Saka a deschis scorul pentru gazde în minutul 31, însă Riyad Mahrez a egalat în minutul 57 din penalty, pentru ca Rodrigo Hernandez să înscrie în minutul 90+3 golul victoriei.

Potrivit Agerpres gazdele au terminat partida în zece oameni, după ce Gabriel Magalhaes a văzut cartonaşul roşu în minutul 59.

Arsenal este pe locul 4 în clasament, cu 35 puncte, iar City este lider cu 53 puncte.

Tot sâmbătă, se va mai juca Watford - Tottenham, iar restul meciurilor vor avea loc duminică şi luni.