Fotbal / Marți, tragerea la sorți a optimilor de finală din Cupa României
153
Articole de la același autor
Aurelian Arghir, noul director al Clubului Sportiv Farul Constanţa
27 Septembrie 2021
Fotbal / CFR Cluj, meci infernal în play-off-ul Europa League. „În România, Steaua Roşie s-ar bate la titlu”
17 August 2021
CS Cleopatra porneşte la drum cu o echipă în formare. Obiectiv: calificarea în play-off
17 Septembrie 2021
Fotbal / Teste negative! Marin, Nedelcu şi Cicâldău, disponibili pentru meciul cu Macedonia de Nord
08 Septembrie 2021
Fotbal, echipa naţională / Accidentat, Marian Aioani ratează meciul cu Macedonia de Nord
07 Septembrie 2021
Marți, 5 septembrie, de la ora 15.30, sediul FRF va găzdui tragerea la sorți a optimilor de finală din Cupa României la fotbal, ediția 2021-2022. Tragerea la sorți va fi transmisă în direct pe YouTube FRF TV și Facebook FRF.
La faza optimilor de finală participă toate echipele calificate din faza şaisprezecimilor, informează Federaţia Română de Fotbal.
Jocurile din cadrul optimilor se stabilesc prin tragere la sorți, echipele participante fiind repartizate astfel:
URNA A
1. FC FCSB
2. Universitatea Craiova
3. ACS Campionii FC Argeş
4. Chindia Târgovişte
5. ACSO Filiaşi
6. Gaz Metan Mediaş
7. Dinamo Bucureşti
8. CS Minaur Baia Mare
9. Dunărea Călăraşi
10. Ploitehnica Timişoata
11. U Craiova 1948
URNA B
1. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
2. FC Voluntari
3. FC Hermannstadt
4. FC Rapid
5. FC Buzău
Se grupează echipele din urna A cu echipe din urna B (5 jocuri) şi, în continuare, cele 6 echipe rămase în urna A se grupează între ele (3 jocuri).
Jocurile din optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.
Partidele din optimi vor avea loc în ziua de 27 octombrie, de la ora 15.30, cu excepţia jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior pe site-ul FRF.
Foto: Federaţia Română de Fotbal / frf.ro
La faza optimilor de finală participă toate echipele calificate din faza şaisprezecimilor, informează Federaţia Română de Fotbal.
Jocurile din cadrul optimilor se stabilesc prin tragere la sorți, echipele participante fiind repartizate astfel:
URNA A
1. FC FCSB
2. Universitatea Craiova
3. ACS Campionii FC Argeş
4. Chindia Târgovişte
5. ACSO Filiaşi
6. Gaz Metan Mediaş
7. Dinamo Bucureşti
8. CS Minaur Baia Mare
9. Dunărea Călăraşi
10. Ploitehnica Timişoata
11. U Craiova 1948
URNA B
1. ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
2. FC Voluntari
3. FC Hermannstadt
4. FC Rapid
5. FC Buzău
Se grupează echipele din urna A cu echipe din urna B (5 jocuri) şi, în continuare, cele 6 echipe rămase în urna A se grupează între ele (3 jocuri).
Jocurile din optimile şi sferturile de finală se dispută în sistem eliminatoriu, într-o singură manşă, pe terenul echipei de categorie inferioară sau mai slab clasată în campionatul precedent.
Partidele din optimi vor avea loc în ziua de 27 octombrie, de la ora 15.30, cu excepţia jocurilor televizate, programul acestora urmând a fi stabilit şi comunicat ulterior pe site-ul FRF.
Foto: Federaţia Română de Fotbal / frf.ro
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Luni, 04 Octombrie 2021
Luni, 04 Octombrie 2021
Duminică, 03 Octombrie 2021
Duminică, 03 Octombrie 2021
Duminică, 03 Octombrie 2021
Vineri, 01 Octombrie 2021
Vineri, 01 Octombrie 2021
Vineri, 01 Octombrie 2021
Vineri, 01 Octombrie 2021
Joi, 30 Septembrie 2021