151
Handbal / „Operaţiunea Făgăraş”! CS Medgidia continuă drumul spre promovarea în Liga Naţională - 1-1645800849.jpg

Echipa masculină de handbal CS Medgidia își continuă drumul spre promovarea în Liga Naţională. Sâmbătă, 26 februarie, de la ora 12:00, formaţia constănţeană joacă, în deplasare, cu CSM Făgăraș, într-o partidă contând pentru turneul play-off de promovare.

Prestația îmbucurătoare cu CSU Galați, din etapa trecută, îi face pe handbaliştii antrenaţi de Ionuţ Deli-Iorga şi Adrian Georgescu să privească cu mult optimism meciul de sâmbătă. Cu un lot format din jucători tineri, care promit mult pe viitor, CS Medgidia luptă pentru visul ei.

După un meci interzis cardiacilor, CS Medgidia s-a impus, pe teren propriu, în fața echipei CS Politehnica Iași, cu scorul de 29-26, într-o partidă contând pentru turul întâi al Cupei României.

„Panterele” au controlat ostilitățile în ambele reprize, la pauză reușind să intre in avantaj cu două goluri, scor 13-11.