Incredibil! Adrian Mutu a marcat, apoi și-a îngropat echipa!

171

Adrian Mutu a marcat un gol pentru Ajaccio, 4-4 pe terenul lui Lorient în etapa a 10-a din Franța.

Ajaccio a condus cu 4-1, scor de la care Mutu a ratat trei ocazii imense, de fiecare dată din poziție liber cu portarul, pe ultima cu doar câteva momente înainte ca Lorient să egaleze în prelungiri, informează realitatea.net.

Golurile oaspeților au fost marcate de Belghazouani '1, Mutu '11 și Eduardo '40, '45, în timp ce pentru gazde au înscris Lautoa '32, Aliadiere '46, '79, Sunu '90+4.

Adrian Mutua fost integralist pentru Ajaccio și a marcat primul său gol în Franța.

În minutul 63, Mutu a lovit bara după ce, în prealabil, mai avusese o ocazie mare de gol când a scăpat singur cu portarul advers, însă a trimis pe lângă poartă.

În prelungirile partidei, la scorul de 4-3 pentru Ajaccio, Mutu a avut șansa de a închide meciul după ce a scăpat pe contraatac, dar a șutat slab și portarul a putut reține. La faza imediat următoare gazdele au reușit egalarea, completează aceeași sursă.