Juniorii Viitorului, o victorie şi o înfrângere în amicalele cu FCSB

268

Echipele de juniori U16 (jucători născuți după 1 ianuarie 2005) și U15 (jucători născuți după 1 ianuarie 2006) ale FC Viitorul au susţinut, la Bucureşti, două meciuri test în compania formațiilor similare ale clubului FCSB. Iar victoriile s-au împărţit frăţeşte.

La U16, FC Viitorul s-a impus cu scorul de 4-1 (1-0), la capătul unui joc controlat în totalitate de constănţeni. Au marcat: Cătălin Tronea (min. 26) şi Vlad Sandu (min. 74, 86 şi 88), golul de onoare al gazdelor purtând semnătura lui Matei Tănasă (min. 78).

FC Viitorul U16 (antrenor Ionuț Mihu): Răfăilă (min. 69, Cadar), Aioanei, Fătu, Ștefănescu, Borza, Banu (min. 27, Cocot), Chiper, Dulcea (min. 60, Agafiței), Mazilu, Tronea (min. 33, Sandu), Caragea.

La U15, a câştigat FCSB, scor 2-1, după ce, la pauză, tabela indica egalitate, 1-1. Constănţenii au deschis scorul încă din primul minut, prin Bogdan Popovici, dar avantajul lor a durat foarte puţin, Francesco Boldrini aducând egalarea în min. 4. Golul victoriei FCSB-ului a „căzut” în repriza a doua, în min. 51, autor Albert Jarca.

FC Viitorul U15 (antrenor Ștefan Sandu): Munteanu (min. 41, Cimpoeșu), Chihaia, Dumitra (min. 73, Cornei), Gică, Burlacu (min. 54, Alexandru), Băsceanu, Leonte (min. 54, Cocoș), Popovici (min. 73, Nechifor), Păcuraru (min. 54, Doicaru), Cocoș (min. 39, Cercel), Sali.