Rezultate remarcabile pentru judo-ul constănţean

196

Constanţa are un campion național și doi medaliați cu bronz la Judo U18. Delegația CSM Constanța, participantă la Campionatul Național de la Craiova a făcut o figură frumoasă, reușind clasări pe podium cu trei dintre cei patru sportivi antrenați de Radu Florin Luca, Gheorghe Lozovanu și Iulian Surla. După cinci meciuri și tot atâtea victorii, David Gliga a luat aurul la categoria 73 kg, care a reunit la start nu mai puțin de 30 de sportivi. Daria Kraus a obținut locul 3 și medalia de bronz la categoria 57 kg, iar Victor Sandu a completat palmaresul CSM Constanța cu o altă medalie de bronz la categoria 90 kg. Alin Preda a pierdut în primul tur, la 66 kg. A fost un start excelent de an pentru tinerii judoka de la malul mării.