Săgeata a încheiat cu o remiză cantonamentul din Antalya

114

Echipa de Liga I Săgeata Năvodari a obținut un rezultat de egalitate în ultimul meci din cadrul cantonamentului din Antalya.

Formația antrenată de Cătălin Anghel a terminat la egalitate, joi seară, scor 1-1 (1-0), cu FC Minsk, din Belarus. Conform informațiilor furnizate de ofițerul de presă al clubului, Cătălin Donose, dobrogenii au deschis scorul prin fundașul Cr. Munteanu, în minutul 30, iar adversarii au egalat prin Kilenko, în minutul 64.

Săgeata Năvodari: Pana-gopoulos, Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu, D. Lopes, Dulee, Muzac, Fl. Achim, Vezan, Deletic, Guerra. În repriza secundă, au mai evoluat: Tigoianu, I. Iordache, Borja, Vieru, Chiacu.
Formația dobrogeană a încheiat neînvinsă cantonamentul din Turcia, cu trei victorii și două remize: 1-1 cu Shakhtar Karagandy (Kazahstan), 2-1 cu Rapid București, 4-0 cu Olimpic Sarajevo (Bosnia-Herțegovina), 1-0 cu FC Dila Gori (Georgia) și 1-1 cu FC Minsk (Belarus). Fotbaliștii Săgeții au revenit, ieri după-amiază, acasă.